Złoty medal gimnazjalistek w Koszykówce.

www Powiat PK Dz 08.03.2016
We wtorek 8 marca gościliśmy najlepsze koszykarki z powiatu gryfińskiego. Przed turniejem liczyliśmy na dobrą grę, ponieważ nasze dziewczęta „bawią się” w tę dyscyplinę sportową. Okazało się, że taka zabawa przynosi wspaniałe efekty.  Gra naszych złotek i rozmiar zwycięstw – bez komentarza. Obroniliśmy Tytuł Mistrza Powiatu!
Skład reprezentacji, którą przygotował i poprowadził Dariusz Żołnowski (stoją od lewej): Kinga Warda – ze względu na kontuzję nie może już grać, ale zawsze wspiera naszą reprezentację – tym razem pełniła funkcję sędziego stolikowego, Aleksandra Misterska (2 pkt) II C, Laura Wiśniewska (4 pkt) II C, Oliwia Kowalska (33 pkt) I B, Aleksandra Pasik (2 pkt) III C, Paulina Zakrzewska (12 pkt) II C, klęczą od lewej: Alicja Misterska ( 6 pkt) II C, Emilia Osiej (10 pkt) III B, Monika Głowacka (12 pkt) III D, Justyna Wójcikowska (4 pkt) III C,  Julia Gorzkiewicz (1 pkt) I B i leży sobie: Honorata Lis (2 pkt) I B.
Zdjęcia z zawodów.
W turnieju wzięły udział cztery drużyny: Gimnazjum Banie, Gimnazjum Mieszkowice, Gimnazjum nr 2 Gryfino i nasze złotka! W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z dziewczętami z Bani, które trenują głównie siatkówkę. Nasze zawodniczki grając „radosną” koszykówkę, ale również stosując mocny pressing i przede wszystkim szybką i mądrą taktycznie grę z minuty na minutę powiększały przewagą doprowadzając do bardzo wysokiego zwycięstwa 55:8. Mecz o złoto to derby Gryfina, ponieważ Gimnazjum nr 2 pokonało, dość niespodziewanie, Gimnazjum Mieszkowice. To spotkanie tylko w pierwszej kwarcie było wyrównane (6:2). Jednym z powodów takiego początku to lekkie zagubienie się dziewcząt, ponieważ w poprzednim meczu kapitan i prowadząca naszą grę Justyna Wójcikowska doznała kontuzji i nie mogła dalej grać. Jednak w pozostałych kwartach nasze koszykarki obudziły się wracając do prezentowania swoich wysokich umiejętności. Drugie bardzo wysokie zwycięstwo 33:4. Złote medale i awans do rozgrywek regionalnych – Gratulacje!