Złoto i brąz na początek Powiatowej Gimnazjady Sportowej

30.09.2015 Liga LA Repr Dz

30.09.2015 Liga LA Repr Ch

W środę 30 września na gryfińskim stadionie do walki o pierwsze medale w Mistrzostwach Powiatu stanęły lekkoatletki i lekkoatleci. Były to zawody drużynowe: Szkolna Liga Lekkoatletyczna. Każdy zawodnik startując w swojej konkurencji „pracuje” na punkty dla zespołu. Jak zawsze liczyliśmy na dziewczęta, które po raz kolejny udowodniły że mówienie o nich „złotka” to wcale nie przesada! Oprócz medali z najlepszego kruszcu uzyskały awans do finału wojewódzkiego! Z kronikarskiego obowiązku dodam, że najlepszy wynik (najwięcej punktów dla zespołu) uzyskała Weronika Stefaniuk (skok wzwyż 165 cm – 185 pkt) i Aleksandra Kwiecień (skok w dal 5,08 m – 148 pkt).
Chłopcom zabrakło do pierwszego miejsca niewiele punktów, co niestety „boli jeszcze mocniej”. Brązowy medal w powiecie to oczywiście dobry wynik, ale jeśli na zawody nie stawia się kilku wyznaczonych zawodników to niestety pozostali nie mogą cieszyć się ze złota i awansu…
Gratulacje dla wszystkich i trzymamy kciuki za finał wojewódzki dziewcząt!
Kilka zdjęć z zawodów.
Dziewczyny poprowadziła pani Anna Gierasimczyk, a chłopców pan Piotr Pawłowski.
Złota drużyna dziewcząt: Weronika Stefaniuk IIIA, Aleksandra Kwiecień IIIB, Małgorzata Kowalczyk IIIA, Michalina Zembik IIID, Aleksandra Urbanek IIIB, Nikola Sikora IIA, Julia Rosołek IID, Alicja Miler IE, Marcelina Osińska ID, Gabriela Bartczak IB, Oliwia Kowalska IB, Natalia Wac IA, Klaudia Klimek ID, Aleksandra Florek IB.
Brązowi medaliści: Jan Zembik IIID, Oskar Domingos IIIC, Szymon Krech IIIC, Kamil Dutkiewicz IIIC, Grzegorz Obielak IIID, Hubert Małolepszy IIIC, Patryk Kuchcik IIIA, Mateusz Helpa IIA, Piotr Suwała IIIF, Filip Szymczuk IIIF, Jakub Bartczak IIA, Paweł Gadomski IF.