Zawody pływackie szkół podstawowych.

www SP3 Powiat Pływanie 14.05.2015
W dniu 14 maja w CW Laguna w Gryfinie odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Pływaniu. Do zawodów zgłosiły się jedynie dwie szkoły: SP nr 1 i nasza SP nr 3 obie oczywiście z Gryfina. Mimo tak małej ilości szkół frekwencja zawodników było już dosyć spora. Łącznie wystartowało 57 zawodników klas I-VI. Do klasyfikacji generalnej liczyły się punkty zdobyte indywidualnie i drużynowo w dwóch sztafetach klas III-IV oraz V-VI. Obydwie sztafety nie zawiodły, były poza zasięgiem rywali wygrywając wyraźnie z młodymi pływakami z SP 1. W klasyfikacji generalnej nasza szkoła uplasowała się na 1 miejscu. Gratulujemy udanego startu oraz zaistnienia na zawodach tym, którzy w tym roku szkolnym nauczyli się pływać. W klasach V-VI na dystansie 100m najlepsze wyniki osiągnęli: Marta Dąbrowska i Michał Nerlo, którzy zdobyli po 2 złote medale. Marcelina Osińska „wypływała” złoty medal, a Krzysztof Rosiak medal srebrny. W klasach III-IV na dystansie 50m objawieniem była 7 letnia Aleksandra Sowa, która „wypływała” złoto i srebro oraz 7 letni Jacek Wodzyński, który wywalczył srebro i brąz. Świetnie zaprezentowali się również: Michał Mężyński zdobywca dwóch medali – złotego i srebrnego. Marcelina Bartosiewicz wywalczyła złoty medal, Michał Szklaruk-Leonkiewich – srebrny, a Julia Pokora – medal brązowy. Po brązowe medale sięgnęli jeszcze: Kaja Zakrzewska, Lara Żelech, Lea Sobaszek, Jakub Szymański, Szymon Soszka i Mikołaj Nerlo.
Jeszcze raz wielkie brawa i gratulacje dla naszych młodych pływaków!
Reprezentacja wystartowała pod opieką pań: Małgorzaty Hasse, Magdy Czerwonki oraz Agnieszki Zarębskiej.