Wycieczka klas 2c i 2d do Biogospodarstwa w Czelinie

dscn6084

W dniu 20 września 2016 roku wszyscy uczniowie klas 2c i 2d wraz z wychowawcami udali się do Biogospodarstwa w Czelinie, gdzie odbyło się „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Gospodarze serdecznie nas przywitali.
Na wstępie była pogadanka na temat miejsca, w którym się znajdowaliśmy oraz omówienie zasad ekologicznego sposobu prowadzenia gospodarstwa i znaczenia ekologii dla jakości produkowanej żywności. Następnie odwiedzaliśmy daniele, muflony, jelenie, dziki, dzikie króliki, konie, kuce oraz najważniejsze – renifery. Dzieci miały możliwość karmienia zwierząt, mogły również dotykać renifera. Po zwiedzaniu zagród ze zwierzętami przyszedł czas na kiełbaski z rusztu, pieczone na ognisku , chleb, herbatę oraz pieczone ziemniaki w mundurkach.
Były również gry i konkursy. Uczniowie nie mieli kiedy się nudzić bowiem wśród atrakcji znajdowało się wiele ciekawych konkurencji. Najwięcej radości sprawiło zbieranie ziemniaków na czas dziewczynki kontra chłopcy, przeciąganie liny, zjazd na tyrolce, wyścigi na sankach oraz na nartach.
Z zebranych ziemniaków dzieci wykonały śmieszne ludziki i inne stworki.
To była bardzo ciekawa lekcja przyrody. Humory i pogoda dopisała, więc i zabawa była znakomita!