Uczniowie z klasy IIF Mistrzami Gimnazjum w Koszykówce.

W piątek 10 lutego odbył się Turniej o Tytuł Mistrza Gimnazjum Trójek Koszykarskich.
W zawodach wzięło udział blisko siedemdziesięciu uczniów, którzy podzielili się na 13 drużyn. Każdy zespół musiał składać się z dziewcząt i chłopców. Turniej odbył się na zasadach Streetballu czyli 3-osobowe zespoły grały na jeden kosz. Rywalizacja i przede wszystkim świetna zabawa w koszykówkę trwała ponad trzy godziny – przy wspaniałym dopingu kibiców. Mistrzem Gimnazjum na rok szkolny 2016/2017 została drużyna „SZO” z klasy IIF w składzie: Nikola Ochocka IIF, Dawid Nesterowicz IIF, Michał Barticzka IIF.
I jest to mała niespodzianka bo są to uczniowie z drugiej klasy. W tej imprezie nie było przegranych. Zgodnie z maksymą olimpijską, która wyznacza podejście do sportu w naszym Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich: „Jeżeli wraz z innymi stanąłeś na trasie biegu już wygrałeś choćbyś przybiegł ostatni” – Brawa należą się wszystkim uczestnikom naszej wspólnej zabawy!

Zdjęcia z imprezy.
Z racji czysto kronikarskich podajemy składy pozostałych trzech drużyn, które rywalizowały w ścisłym finale:
Drugie miejsce zajęła drużyna „DAB TEAM”: Karolina Stańko IIID, Patryk Ścisłowski IIIC, Dawid Domański IIIC, Piotr Partyka IIIC, Wojtek Jastrzębski IIC.
Trzecie miejsce zajął zespół „BEAST”: Julia Sanecka IIIB, Filip Perżyło IIIF, Kamil Nowakowski IIIF, Miłosz Niedźwiecki IIIF.
Na czwartym miejscu uplasowała się drużyna „JR” w składzie: Honorata Lis IIB, Monika Tokarzewska IIE, Filip Jazdowski IIE, Dawid Jankowski IIE, Oskar Nesterowicz IIF.