Tydzień Przedsiębiorczości na półmetku !

15.11.2016 r.

Odbyły się dwugodzinne warsztaty dotyczące planowania kariery pt; „Poznaję zawody”, które przeprowadziły doradczynie zawodowe z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej ze Szczecina.
 
16.11.2016 r.
W szkole odbył się „bułkowy zawrót głowy”. Po raz trzeci przeprowadziłyśmy z uczennicami z klasy III D; Zuzią i Anią, akcję sprzedaży bułek. W zawrotnym tempie…w przeciągu 5 minut sprzedałyśmy wszystkie  bułki i zebrałyśmy  320 zł ! Fundusze przeznaczone zostaną na kąciki dla uczniów na korytarzu szkolnym.
Tego samego dnia odwiedziliśmy studio fryzjerskie BLISS 2. Uczniowie spotkali się z Panią Moniką Mężyńską; fryzjerką, stylistką, pracodawczynią, nauczycielką zawodu, przedsiębiorcą. Pani Mężyńska jest właścicielką czterech salonów fryzjerskich w tym jednego w Szczecinie. Uczniowie mieli możliwość nie tylko obserwowacji Pań fryzjerek przy pracy ale i skorzystali z usługi i porady fryzjerskiej. Pani Mężyńska opowiedziała uczniom o swojej ścieżce kariery zawodowej.
 fryzjer
Bardzo dziękuję Paniom; Dominice Starczewskiej, Anecie Janiszyn i Monice Mężyńskiej za współpracę przy realizacji wyżej opisanych działań.
Anna Pankowska
szkolny doradca zawodowy