Sukces w Mini Mundialu.

W niedzielę 21 maja na gryfińskim stadionie odbyła się impreza sportowa Mini Mundial – „Podejmij Wyzwanie”. Jest to turniej piłki nożnej rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych dla uczennic i uczniów klas III-IV i klas V-VI. Nasza drużyna z klas III/IV po remisie 1:1 z reprezentacją SP nr 1 i porażce 0:3 z SP nr 2, niestety nie uzyskała awansu do finału wojewódzkiego. W meczu pocieszenia o piąte miejsce pokazali sportowy charakter pokonując wysoko drużynę z Gardna 6:0. Mimo zajęcia miejsca poza finałem zostaliśmy zauważeni przez organizatorów, którzy uznali nasze piłkarki i piłkarzy za drużynę grającą najbardziej Fair Play. Gratulacje!
Doskonale spisała się drużyna z klas V/VI. Po wygranej 2:1 z SP nr 1 i 1:0 SP nr 2 wyszli z grupy na pierwszym miejscu. W półfinale pokonali 4:0 reprezentację SP Radziszewo. W meczu o pierwsze miejsce ponownie spotkaliśmy się z SP nr 1. W regulaminowym czasie wynik był bezbramkowy. O złotych medalach decydowały rzuty karne, a w nich nasi zawodnicy wykazali się stuprocentową skutecznością wygrywając 3:2. Awans do finału wojewódzkiego, złote medale i piękny puchar trafił do nas – GRATULACJE!.
Zdjęcia z zawodów.
Młodsza reprezentacja pod opieką Małgorzaty Stefańskiej zagrała w składzie: Alicja Smołuch IVA, Julia Wojdyła IVA, Kacper Kurpiewski IVA, Filip Ostrowski IVA, Jan Zakrzewski IVA, Oskar Kamieniak IVB, Wiktor Bułgajewski IVB, Wiktor Marszałek IVB, Filip Marszałek IVB, Kacper Wierszyłowski IVB.
Mistrzowie eliminacji gminnych zagrali pod opieką Dariusza Żołnowskiego w składzie: Marta Zielińska VB, Julia Pawicka VIB, Kacper Koncewicz VIA, Oliwier Mróz VA, Filip Oleksik VA, Patryk Kolanek VB, Iwo Chodyniecki VC, Filip Ogonowski VC, Wiktor Korczyński VC, Remigiusz Rybicki VC.
Poza nagrodami dla drużyn organizatorzy przygotowali jeszcze nagrody indywidualne.
W konkursie sprawnościowym ( który odbył się w przerwie pomiędzy meczami) zwyciężył Oliwier Mróz. Najlepszą zawodniczką turnieju została Julia Pawicka, a tytuł króla strzelców zdobył Remigiusz Rybicki.