Piąte miejsce koszykarek w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Sportowej.

www Półf Woj PK Dz 29.04.2015W środę 29 kwietnia koszykarki wzięły udział w kolejnym etapie rozgrywek Wojewódzkiej Gimnazjady Sportowej. W Półfinale Mistrzostw Województwa udział biorą zawsze cztery drużyny rozgrywając turniej systemem pucharowym. W tym roku oprócz naszego gimnazjum były to drużyny z: Gimnazjum nr 32 Szczecin, Gimnazjum nr 3 Stargard Szczeciński i Gimnazjum Drawsko Pomorskie.
Jedna przegrana i jedna wygrana dała dziewczętom trzecie miejsce w turnieju i piąte w województwie.
Skład reprezentacji, którą przygotował i poprowadził pan Dariusz Żołnowski (na zdjęciu stoją od lewej): Paulina Głodzik (7pkt) IIIC, Anna Wojciechowska (12pkt) IIIA, Patrycja Poprawa (22pkt) IIIA, Klaudia Ciążela (11pkt) IIIB, Greta Stołecka IIIC, (na zdjęciu klęczą od lewej): Kinga Warda IID, Justyna Wójcikowska (9pkt) IIC, Natalia Kowalska IIIB, Sandra Łaniewska IIA, Emilia Osiej (6pkt) IIB, Monika Głowacka IID.
Zdjęcia z zawodów.
W pierwszym meczu nasze dziewczęta zmierzyły się z koszykarkami z Drawska Pomorskiego. Po dobrej pierwszej kwarcie (wygranej 11:10) w trzech kolejnych musieliśmy uznać lepszą dyspozycję i przede wszystkim dużo większe doświadczenie rywalek. Drużyna z Drawska to klasa usportowiona trenująca i grająca w lidze. Tak, więc przegrana 30:48 nie jest wielką porażką. W spotkaniu o trzecie miejsce w turnieju zmierzyliśmy się z Gimnazjum nr 3 ze Stargardu Szczecińskiego. Po wyrównanej walce w pierwszej kwarcie (10:10), w drugiej dziewczęta zagrały koncertowo wygrywając 10:0. W trzeciej i czwartej kwarcie troszkę słabsza gra, ale zwycięstwa nasze koszykarki nie dały już sobie odebrać. Wygrana 37:30 i po raz kolejny jesteśmy w ścisłej czołówce województwa zachodniopomorskiego w koszykówce dziewcząt. Ostatecznie jesteśmy sklasyfikowani na piątym miejscu (o dwa oczka wyżej niż w zeszłym roku). Przed rozpoczęciem rozgrywek nie spodziewaliśmy się, że dziewczęta zajdą aż tak wysoko – praca przyniosła efekty – GRATULACJE!