Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi

27 kwietnia 2015r. obchodziliśmy w naszej szkole największe ekologiczne święto na świecie – Dzień Ziemi. Tegoroczne hasło brzmiało „Z energią zmieńmy źródła”. Uczniowie klasy IID przygotowali prezentację dot. źródeł energii. Grupa Dziennikarska z klasy IIIA wraz z p. Anną Romanowską przygotowała podsumowanie interdyscyplinarnego projektu edukacyjnego „Międzyodrze – Perła Pomorza Zachodniego”.

qaz

Następnie odbył się Konkurs Planeta Ziemia, który składał się z trzech etapów: test pisemny, pytania ustne do drużyny, prezentacja wybranego problemu ekologicznego „SOS dla Ziemi”.

Konkurs wygrała klasa IIIC, drugie miejsce zajęła klasa IID a trzecie miejsce klasa IIID.

Rozstrzygnięte zostały konkursy, które odbyły się w ramach projektu: „POZNAJ I CHROŃ ŚRODOWISKO, W KTÓRYM ŻYJESZ – MIĘDZYODRZE” oraz „MIĘDZYODRZE W OBIEKTYWIE”- konkurs fotograficzny.

Wyniki konkursu „Poznaj i chroń środowisko w którym żyjesz- Międzyodrze”:

I miejsce:

Maja Stróżyk kl. 2D

Weronika Bieniewicz kl.3B

II miejsce:

Julia Sobolewska kl. 3B

III miejsce:

Nikola Łaszewicz kl. 2D

 

Wyniki konkursu „Międzyodrze w obiektywie”:

I miejsce:

Julia Wójcik kl.2G

II miejsce:

Małgorzata Kowalczyk 2C

Maja Kuczyńska kl.3B

III miejsce:

Karolina Mojsak kl.3D

Ula Strugarek kl.3B

 

Rozstrzygnięty zostały również konkurs plastyczny „Miedzyodrze – Perła Pomorza Zachodniego”, w którym I miejsce zajęły Ala i Ola Misterskie z klasy IC, II miejsce – Bartosz Nędzarek z klasy 5c, III miejsce – Krzysztof Rosiak z klasy 5c, natomiast wyróżnienie otrzymali – Kurlej Oliwia z klasy IB i Swendrowska Karolina z klasy IIB.

Cenne nagrody ufundowali sponsorzy imprezy:

qaz1

oraz Rada Rodziców Zespołu Szkół w Gryfinie.

Zwycięzcom gratulujemy!