Mistrzostwo powiatu koszykarek!

www Powiat PK Dz 16.03.2015W poniedziałek 16 marca gościliśmy najlepsze koszykarki z powiatu gryfińskiego. W turnieju finałowym Powiatowej Gimnazjady w Koszykówce Dziewcząt wzięły udział cztery drużyny: Gimnazjum Banie, Gimnazjum Gardno, Gimnazjum Mieszkowice i nasze złotka, które obroniły tytuł Mistrza Powiatu! Pewne dwie wygrane dały naszym dziewczętom złote medale i awans do rozgrywek regionalnych.
W pierwszym spotkaniu zmierzyliśmy się z zespołem z Gardna. Dziewczęta od samego początku narzuciły dobre tempo gry i nie dały szans przeciwniczkom na rozwinięcie „skrzydeł”. Dość spora wygrana 47:10. W drugim meczu półfinałowym zespół z Mieszkowic pokonał dziewczęta z Bani. Tak, więc finał tradycyjnie: Gimnazjum Mieszkowice kontra nasze gimnazjum. To spotkanie również rozpoczęliśmy od mocnego uderzenia, choć troszeczkę brakowało skuteczności. Mimo wszystko pierwszą kwartę wygraliśmy 12:4. Mecz ułożył się po naszej myśli i w pozostałych kwartach nasze koszykarki systematycznie powiększały przewagę punktową. Ostatecznie wygrana dwudziestoma punktami 43:23 nie pozostawiła wątpliwości, kto jest najlepszą drużyną koszykarską w powiecie. Złote medale i awans do rozgrywek regionalnych – Gratulacje!