Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt – Widuchowa 26.10.2015r.

Repr Powiat PN Dz 26.10.2015

W poniedziałek 26 października, przy pięknej pogodzie, odbył się Finał Powiatowej Gimnazjady w Piłce Nożnej Dziewcząt. W turnieju wzięły udział cztery drużyny: Gimnazjum Widuchowa, Gimnazjum Moryń, Gimnazjum Góralice i Gimnazjum nr 1 Gryfino. Zawody rozegrano systemem pucharowym. Po dwóch zaciętych meczach, w których rozstrzygnięcia nastąpiły dopiero w rzutach karnych to nasze dziewczęta cieszyły się z wygranej. Tytuł Mistrza Powiatu, złote medale, i awans do rozgrywek regionalnych! Tylko się cieszyć – taki sukces w piłce nożnej dziewcząt był ponad pięć lat temu – GRATULACJE!
Zdjęcia z zawodów.
W drodze losowania w pierwszym meczu nasza drużyna trafiła na dziewczęta z Góralic. Początek fatalny – po kilku minutach przegrywaliśmy już 0:3. Wiara w sukces i przede wszystkim dużo lepsza gra dziewcząt, które w ostatnich sekundach meczu doprowadziły do wyrównania 4:4. O zwycięstwie decydowały rzuty karne. Na szczęście w bramce mieliśmy świetnie dysponowaną Izę Bekier, która wybroniła trzy rzuty karne i strzeliła ostatni rzut dający zwycięstwo 7:6. W drugim meczu reprezentacja Gimnazjum z Widuchowej pokonała Moryń 3:1. W meczu o złote medale spotkaliśmy się z broniącymi tytuł Mistrza Powiatu dziewczętami z Widuchowej. Mecz bardzo zacięty obfitujący w wiele akcji, jednak żadna z drużyn nie potrafiła strzelić zwycięskiej bramki – remis 0:0. Ponownie o wyniku zdecydowały rzuty karne. Nasze piłkarki znów pokazały sportowy „pazur” i siłę spokoju. Iza wybroniła dwa rzuty karne, a pozostałe dziewczyny nie myliły się, skutecznie wykonując swoje karne. Wygrana 3:1 – tytuł Mistrza Powiatu – złote medale i awans do rozgrywek regionalnych.
Dziewczęta poprowadził pan Dariusz Żołnowski.
Skład drużyny: Wiktoria Prusak IID, Nikola Kusowska IIA (1 bramka), Wanessa Kownacka IIA, Nikola Sikora IIA(1 bramka), Klaudia Klimek ID (4 bramki), Wiktoria Słonecka ID, Sandra Kudła IF, (1 bramka), Nikola Ochocka IF, (2 bramki), Marcelina Osińska ID, Iza Bekier IIIF (1 bramka), Aleksandra Żebiałowicz IIIF.