Mistrzostwa Gimnazjum w Piłce Siatkowej.

www 18.12.2015 Mistrz Gim PS 1

Tradycyjnie przed przerwą świąteczną odbyły się Klasowe Mistrzostwa Gimnazjum w Piłce Siatkowej.
Do walki o tytuł Mistrza Gimnazjum stanęło aż piętnaście klas: IIIA, IIIB, IIIC, IIID, IIIE, IIIG, IIA, IIB, IID, IIE, IIF, IB, ID, IE, IF. Przez pięć godzin trwała świetna atmosfera i zabawa, w której czynnie uczestniczyli zawodnicy i wspaniali kibice. Brawo dla klas, które przygotowały jednolite stroje!
Cieszy podejście uczniów, dla których ważna była zabawa. Przy dość licznych reprezentacjach nie patrząc na wynik meczu cały czas zmieniali się „po równo” – brawo za zespołowość! Organizatorom pozostaje tylko pogratulować wszystkim uczestnikom imprezy! Były emocje: radość po wygranej i łzy po przegranej… to tylko świadczy o zaangażowaniu w sportową rywalizację. Jesteśmy pewni, że maksyma olimpijska – „Jeżeli wraz z innymi stanąłeś na trasie biegu już wygrałeś choćbyś przybiegł ostatni” jest znana naszym uczniom! Pamiętajmy, że nie każdy może bić rekordy i zdobywać medale, ale… najważniejszy jest udział i dobra zabawa! Mistrzem Gimnazjum na rok szkolny 2015/2016 została klasa IIIC – Gratulujemy!!!
Gratulacje dla pana Piotra Pawłowskiego, który jest pomysłodawcą i głównym organizatorem tej cyklicznej i bardzo udanej imprezy.
Sporo zdjęć z zawodów.
Turniej odbył się w dwóch etapach. W pierwszym drużyny zostały podzielone na trzy grupy po pięć zespołów. Awans z grup do fazy pucharowej uzyskało osiem zespołów: IIIA, IIIB, IIIC, IIID, IIIE, IID, IIA, IE. W meczu o trzecie miejsce lepsza okazała się klasa IIIA wygrywając z klasą IIID. W finale IIIC pokonała IID.