Mistrzostwa Gimnazjum Trójek Koszykarskich.

www 23.03.2016 Mistrz Gim PKW tym roku rozgrywki o Tytuł Mistrza Gimnazjum  Trójek Koszykarskich odbył się w ostatni dzień nauki przed przerwą świąteczną. W zawodach wzięło udział blisko siedemdziesięciu uczniów, którzy podzielili się na 13 drużyn. Każdy zespół musiał mieć w swoim składzie dziewczęta i chłopców. Turniej odbył się na zasadach Streetballu. Rywalizacja i przede wszystkim świetna zabawa w koszykówkę trwała ponad trzy godziny. W tej imprezie nie było przegranych – zgodnie z maksymą olimpijską, która wyznacza podejście do sportu w naszym Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich: „Jeżeli wraz z innymi stanąłeś na trasie biegu już wygrałeś choćbyś przybiegł ostatni”Brawa należą się wszystkim uczestnikom!

Zdjęcia z imprezy.
Z racji czysto kronikarskich podajemy składy czterech drużyn, które awansowały do ścisłego finału: Czwarte miejsce zajęła drużyna „IF-2” – Nikola Ochocka IF, Dawid Nesterowicz IF, Michał Barticzka IF. Trzecie miejsce: „Pieczone Ziemniaki” – Karolina Stańko IID, Grzegorz Mielnik IID, Marcin Ordon IID, Kacper Tyszkiewicz IID. Drugie miejsce: „Taylor Band” – Weronika Kaczmarek IIIA, Patryk Kuchcik IIIA, Patryk Łukasiewicz IIIA, Miłosz Pawlak IIIE, Bartosz Sękowski IIIE.
Mistrzem Gimnazjum na rok szkolny 2015/2016 została drużyna „Piękne i Bestia” – połączone siły klas IIIB, IIID i IB w składzie: Emilia Osiej IIIB, Monika Głowacka IIID, Oliwia Kowalska IB i Oskar Gała IIIB.