Koszykarze z SP 3 Mistrzami Powiatu!

www SP3 Powiat PK Ch 03.03.2016
W czwartek 3 marca odbył się drugi Finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Koszykówce. Tym razem do rywalizacji stanęli chłopcy z SP Chojna, SP Trzcińsko-Zdrój, SP nr 2 Gryfino i my jako gospodarze. Po dwóch zwycięstwach nad najlepszymi drużynami powiatu gryfińskiego nasi młodzi koszykarze odnieśli wspaniały sukces. Po raz pierwszy w grach zespołowych nasi sportowcy z „Trójki” wywalczyli tytuł Mistrza Powiatu, złote medale i awans do rozgrywek regionalnych! Gratulacje za ten historyczny wynik!
Losowanie nie było najlepsze, bo już w pierwszym meczu trafiliśmy na mocną drużynę z sąsiedniej gryfińskiej szkoły podstawowej nr 2. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany. W pierwszej kwarcie obie drużyny miały fatalną skuteczność, która skutkowała remisem 0:0. Po trzech kwartach ponownie wynik remisowy 10:10. W ostatniej kwarcie nasi koszykarze zachowali więcej sił i wykazali się lepszą skutecznością. Ostatecznie wygrana 19:14. W meczu o tytuł Mistrza Powiatu chłopcy zmierzyli się z drużyną z Chojny, która wysoko pokonała Trzcińsko-Zdrój. Tym razem nasi zawodnicy dużo lepiej „weszli” w mecz, bo już w pierwszej kwarcie objęli prowadzenie 8:0. W kolejnych systematycznie powiększali przewagę wygrywając dość wysoko 32:15.
Skład reprezentacji, którą poprowadził Grzegorz Gniazdowski: Łukasz Kościukiewicz VIA, Kacper Kołodziejczyk VIA, Kacper Michalski VIB, Kamil Łacny VIB, Bartłomiej Zakrzewski VIB, Michał Wróbel VIB, Marcel Waniewski VIB, Norbert Sarecki VIC, Mateusz Krzyśków VIC, Franciszek Jańczura VIC, Filip Oleksik IVA.