Koszykarki na piątym miejscu w Mistrzostwach Województwa!

www Półf PK Dz 22.04.2016W piątek 22 kwietnia nasze koszykarki wzięły udział w kolejnym etapie rozgrywek Wojewódzkiej Gimnazjady Sportowej. To był już bardzo wysoki szczebel rozgrywek: Półfinał Mistrzostw Województwa! Po dwóch porażkach i jednym zwycięstwie dziewczęta zostały sklasyfikowane na piątym miejscu w województwie – GRATULACJE!
Skład reprezentacji, którą przygotował i poprowadził Dariusz Żołnowski stoją od lewej: Aleksandra Misterska II C, Laura Wiśniewska (2 pkt) II C, Alicja Misterska II C, Aleksandra Pasik (9 pkt) III C, Nikola Ochocka IF, klęczą od lewej: Oliwia Kowalska (6 pkt) I B, Julia Gorzkiewicz I B, Emilia Osiej (7 pkt) III B, Justyna Wójcikowska (19 pkt) III C, Monika Głowacka (7 pkt) III D, Honorata Lis I B.
Zdjęcia z zawodów.
Zawody rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”. W pierwszym meczu nasze dziewczęta zmierzyły się z koszykarkami ze Szczecina. Początek doskonały – dziewczyny trzymały się dzielnie – pierwsza kwarta remisowa 7:7. W drugiej niewielka strata 24:20. Niestety doświadczenie ligowe trenujących koszykarek ze Szczecina dało im dość wysokie zwycięstwo 60:27. W drugim meczu zagraliśmy z drużyną Drawska Pomorskiego (drużyną również trenująca od czwartej klasy szkoły podstawowej). Ta rywalizacja przebiegała podobnie jak w pierwszym spotkaniu. Nasze koszykarki trzymały wynik do pierwszej połowy – póki były siły… Pierwsza kwarta prowadzenie 7:6, w drugiej niewielka strata 4 punktów – 9:13. W dwóch kolejnych kwartach doświadczenie i umiejętności codziennie trenujących zawodniczek z Drawska dały im wygraną 51:23. Na pocieszenie pozostaje fakt wygranej walkowerem z drużyną z Łobza. To kolejny rok, w którym nasza reprezentacja koszykówki odnosi tak wspaniały sukces!