Klasa III D Mistrzem Gimnazjum w Piłce Siatkowej.

22 grudnia – tradycyjnie przed przerwą świąteczną – odbyły się Mistrzostwa Gimnazjum w Piłce Siatkowej. Do walki o tytuł Mistrza stanęło aż osiemnaście klas: IIIA, IIIB dwie drużyny, IIIC, IIID, IIIE, IIIF, IIA, IIB, IIC, IID, IIE, IIF, IA, IB, IC, ID, IF. Zmagania sportowe trwały ponad pięć godzin i przebiegły w świetnej atmosferze, w której czynnie uczestniczyli zawodnicy i wspaniali kibice.
Mistrzem Gimnazjum na rok szkolny 2016/2017 została klasa IIID – Gratulujemy!
Gratulacje należą się również panu Piotrowi Pawłowskiemu, który jest pomysłodawcą i głównym organizatorem tej cyklicznej i bardzo udanej imprezy.
Zdjęcia z imprezy.
Byliśmy pod wrażeniem bardzo profesjonalnego podejścia do zawodów klas, które przygotowały jednolite stroje oraz dla uczniów klas, którzy nie patrząc na wynik meczu cały czas zmieniali się „po równo” – GRATULACJE ZA ZESPOŁOWOŚĆ! Cieszy podejście uczniów, dla których ważna była przede wszystkim zabawa. Organizatorom pozostaje tylko pogratulować wszystkim uczestnikom tej wspaniałej imprezy sportowej! Była wielka radość i smutek po przegranej… to tylko świadczy o zaangażowaniu w sportową rywalizację. Jesteśmy pewni, że maksyma olimpijska – „Jeżeli wraz z innymi stanąłeś na trasie biegu już wygrałeś choćbyś przybiegł ostatni” jest znana naszym uczniom! Pamiętajmy, że nie każdy może bić rekordy i zdobywać medale, ale… najważniejszy jest udział i dobra zabawa! Turniej odbył się w dwóch etapach. W pierwszym drużyny zostały podzielone na trzy grupy po sześć zespołów. Awans z grup do fazy pucharowej uzyskało sześć zespołów: IIIB, IIIC, IIID, IIIE, IIIF, IIE. W meczu o piąte miejsce lepsza okazała się klasa IIIC wygrywając z klasą IIIE. W meczu o trzecie miejsce zwycięstwo odniosła klasa IIIF pokonując klasę IIIB. W finale spotkały się klasy IIID i IIE. Lepsi okazali się starsi uczniowie z IIID, ale wielkie brawa dla jedynych, spoza grona klas trzecich, uczestników meczów fazy finałowej z klasy IIE, którzy pozostają z tytułem wicemistrza!