IX Szkolne Igrzyska Olimpijskie Klas VI Szkół Podstawowych Miasta i Gminy Gryfino

www 15.05.2015 Olimpiada klas VIwww2 15.05.2015 Olimpiada klas VI
W piątek 15 maja odbyły się IX Szkolne Igrzyska Olimpijskie Klas VI Szkół Podstawowych Miasta i Gminy Gryfino.
„Jeżeli wraz z innymi stanąłeś na trasie biegu już wygrałeś choćbyś przybiegł ostatni”.
„Nie każdy może bić rekordy świata i zdobywać medale olimpijskie, ale każdy powinien uprawiać sport na miarę własnych możliwości”.
Idee olimpizmu, jakie powyższe hasła niosą ze sobą, wyznaczają cele organizowanych przez nas Szkolnych Igrzysk Olimpijskich Klas VI dla młodszych koleżanek i kolegów ze szkół podstawowych Miasta i Gminy Gryfino. Patronem naszego gimnazjum są Olimpijczycy Polscy, dlatego już od dziewięciu lat staramy się propagować idee olimpizmu wśród młodzieży szkolnej między innymi poprzez organizację tej imprezy. Oficjalne otwarcie wzorowane jest na ceremoniale otwarcia Igrzysk Olimpijskich. Poczynając od uroczystego wprowadzenia drużyn, flagi olimpijskiej po zapalenie znicza i odczytanie Apelu Olimpijskiego.
Przez ponad trzy godziny uczniowie szkół podstawowych wraz nauczycielami doskonale bawili się na obiektach sportowych Zespołu Szkół w Gryfinie. W tym roku program imprezy zawierał: „Bieg po Wiedzę” z udziałem nauczycieli, turniej koszykówki i siatkówki oraz bieg sztafetowy. Odbyły się również dwa konkursy: z Wiedzy Olimpijskiej „Na Olimpijskim Szlaku” i Wiedzy o Żywieniu – „Trzymaj Formę”. Zgodnie z hasłem przewodnim imprezy głównym celem nie jest zwycięstwo, ale dobra zabawa i aktywny udział nie tylko zawodników, ale również kibiców. Szkoły zaprezentowały wspaniałe kolorowe stroje, transparenty, hasła i okrzyki dopingujące swoich zawodników. Wszystkie reprezentacje szkół otrzymały dyplomy, statuetki, słodycze oraz nagrody rzeczowe za udział w zabawie! Za miejsca w poszczególnych konkursach i konkurencjach sportowych przyznawane były punkty. Po podsumowaniu całej rywalizacji okazało się, że najwięcej punktów zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2 z Gryfina i to do niej powędrował okazały puchar przechodni za zwycięstwo w IX Igrzyskach Olimpijskich.
W zawodach wzięły udział reprezentacje: SP z Chwarstnicy, SP 1 z Gryfina, SP 2 z Gryfina, SP z Żabnicy oraz SP 3 z Gryfina.
Gratulacje dla wszystkich uczestników!
Dziękujemy nauczycielom szkół podstawowych za wspaniałe przygotowanie dzieci, a uczestnikom gratulujemy tak radosnego udziału w zabawie zapraszając jednocześnie w przyszłym roku na jubileuszowe X Igrzyska Olimpijskie Szkół Podstawowych!

Tu do obejrzenia zdjęcia z Igrzysk.

Imprezę przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół w Gryfinie wspólnie z uczniami Gimnazjum nr 1 im. Olimpijczyków Polskich.