Festiwal koszykówki trwa – Złoto dla chłopców!

www Powiat PK Ch 10.03.2016

W czwartek 10 marca, dwa dni po zmaganiach dziewcząt, do rywalizacji o tytuł Mistrza Powiatu stanęli chłopcy. Nasi koszykarze również bronili pierwszego miejsca w powiecie zdobytego w zeszłym roku. Chłopcy, tak jak dziewczyny, stanęli na wysokości zadania i po dwóch zwycięstwach obronili złote medale uzyskując awans do rozgrywek regionalnych – Gratulacje! Tak więc festiwal koszykówki jeszcze trochę potrwa!
Skład reprezentacji, którą poprowadził Dariusz Żołnowski:
Patryk Kuchcik (5 pkt) IIIA, Oskar Gała (12 pkt) IIIB, Szymon Buckowski (16 pkt) IIIC, Franek Ciepłucha (6 pkt) IIIC, Oskar Domingos (4 pkt), IIIC, Szymon Krech (15 pkt) IIIC, Hubert Małolepszy (4 pkt) IIIC, Bartosz Jasiulewicz (3 pkt) IIIC, Miłosz Pawlak IIIE, Jonatan Krasowski (1 pkt) IIIG.
Zdjęcia z zawodów.
W pierwszym meczu zagraliśmy z reprezentacją Gimnazjum z Morynia. Już na początku spotkania nasi zawodnicy uzyskali przewagę kilku punktów. W kolejnych minutach spokojna, ale skuteczna gra pozwoliła na osiągnięcie wysokiego i pewnego zwycięstwa 44:16. W finale spotkaliśmy się z drużyną reprezentującą Gimnazjum Banie. Zawodnicy trenujący piłkę ręczną zawsze są groźnymi rywalami. Tak jak się spodziewaliśmy mecz w pierwszych dwóch kwartach to gra punkt za punkt. W trzeciej i czwartej kwarcie chłopcy w końcu „ostudzili” głowy i zaczęli konsekwentnie grać to co potrafią. To zaowocowało zdobyciem dziesięciopunktowej przewagi, której już nie oddaliśmy do końca spotkania. Wygrana 22:11. Możemy cieszyć się z ponownego tytułu Mistrza Powiatu, złotych medali i oczywiście awansu do dalszych rozgrywek.