Dziewczęta złoto – chłopcy poza podium.

www-powiat-pk-ch-27-10-2016

www-powiat-repr-dz-pk-28-10-2016
Przez kolejne dwa dni gościliśmy najlepsze drużyny koszykarskie z naszego powiatu. W czwartek 27 października do rywalizacji stanęli chłopcy. Niestety mimo ambitnej gry nie udało się naszym koszykarzom obronić złotych medali z zeszłego roku. Zajęli pechowe czwarte miejsce. Dzień później o tytuł Mistrza Powiatu zagrały dziewczęta. W tym turnieju byliśmy pewniejsi sukcesu, choć zawsze może być różnie – to przecież sport, a więc wszystko może się zdarzyć. Nasze koszykarki stanęły jednak na wysokości zadania i pewnie obroniły tytuł Mistrza Powiatu zdobywając złote medale i awans do dalszych rozgrywek. – Gratulacje!
Zdjęcia z zawodów.
W turnieju chłopców po pierwszych meczach wydawało się, że wszystko jest w zasięgu naszych koszykarzy. Niestety, jak się okazało, musieliśmy pogodzić się z dwoma porażkami. Na plus można zaliczyć dość dobrą grę, jeśli pominiemy wiele własnych błędów. Zabrakło też skuteczności! To była nasza największa bolączka. W pierwszym meczu spotkaliśmy się z Gimnazjum nr 2 z Gryfina. Po grze, w której brakowało skuteczności i wiary w swoje umiejętności. Przegraliśmy 14:19. W meczu o brąz spotkaliśmy się z reprezentacją Gimnazjum z Chojny. Niestety gra była równie nieskuteczna. Minimalna przegrana jednym punktem 15:16 pozbawiła chłopców brązowych medali. Czwarte miejsce to troszkę poniżej oczekiwań, przede wszystkim naszych koszykarzy. Skład reprezentacji, którą poprowadził Dariusz Żołnowski: Kacper Tyszkiewicz (6 pkt) IIID, Marcin Ordon IIID, Grzegorz Mielnik (1pkt) IIID, Dawid Iliński (2 pkt) IIID, Jakub Markil (4 pkt) IIC, Wojtek Jastrzębski (6 pkt) IIC, Dawid Domański (10 pkt) III A, Jakub Bartczak IIIA, Jakub Mielnik IIIA.
Zupełnie inaczej zakończył się turniej dziewcząt, które również broniły złotych medali z zeszłego roku. Dobra gra i rozmiar zwycięstw nie pozostawia żadnych wątpliwości gdzie jest najlepsza koszykówka w powiecie! W turnieju wzięły udział cztery drużyny: Gimnazjum Góralice, Gimnazjum Mieszkowice, Gimnazjum nr 2 Gryfino i nasze złotka! W pierwszym meczu zagrały z dziewczętami z Góralic. Początek dość niepewny. Pierwsza kwarta wyrównana i prowadzenie zaledwie dwoma punktami – 11:9. W drugiej kwarcie przebieg meczu podobny. W trzeciej i czwartej kwarcie dziewczęta zagrały koncertowo swoją „radosną” koszykówkę. Mocnym pressingiem nie dały przeciwniczkom rzucić ani jednego kosza. Wysoka wygrana 48:13. Finał to powtórka z zeszłego roku – derby Gryfina – zagraliśmy z Gimnazjum nr 2.
Początek tego meczu zupełnie inny. Od samego początku pełna koncentracja i walka na całym boisku. Dało to od razu znaczną przewagę (pierwsza kwarta 13:2). W pozostałych kwartach nasze dziewczęta nie ,,odpuszczały”. Wygrana 37:12 – Gratulacje!!!
Skład reprezentacji, którą przygotował i poprowadził Dariusz Żołnowski: Honorata Lis (6 pkt) II B, Alicja Misterska (6 pkt) III C, Aleksandra Misterska (8 pkt) III C, Paulina Zakrzewska (10 pkt) III C, Julia Gorzkiewicz (6 pkt) II B, Oliwia Kowalska (19 pkt) II B, Alicja Miler (2 pkt) IIE, Nicola Ochocka (21 pkt) IIF, Laura Wiśniewska (6 pkt) IIIC.