Dzień Europy w Gross Pinnow

W czwartek 21.05.2015 uczniowie z klasy III a i III b SP Nr 3 wraz z wychowawczyniami p. Anną Goźlińską i p. Krystyną Sawicką oraz nauczycielki języka niemieckiego – p. Małgorzata Zielińska i p. Agnieszka Mikłaszewska, uczestniczyli w Dniu Europy, który został zorganizowany w placówce integracyjnej Landhof Arche w Gross Pinnow ( Niemcy ).

Instytucje, organizacje i inicjatywy m.in. Policja RFN, Urząd Celny, Straż Pożarna, Stowarzyszenie Wspólnej Europy Uckermark, Domy i Ośrodki Kultury z Chojny, Dębna, Polic i Gryfina przygotowały ciekawe stoiska z interesującymi informacjami i ofertami.

Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji, takich jak: cyrk, w którym każdy mógł wypróbować swoich akrobatycznych możliwości, dmuchany zamek, warsztaty zumby i hip – hopu, polsko – niemieckie zawody sportowo – zręcznościowe, konkurs strzelania piłką do bramki, zajęcia z bezpiecznej jazdy na rowerze.

Poza tym został zorganizowany konkurs plastyczny o tematyce ” Europa jest dla nas ważna „. Z naszej szkoły została nagrodzona praca zbiorowa uczniów kl. III a oraz prace Michała Bajowskiego i Piotra Wilczyńskiego z kl. III b.

Wszyscy uczniowie doskonale bawili się, o czym świadczą zdjęcia: