Dwa srebrne medale w Mistrzostwach Powiatu!

www Powiat PR Repr 07.01.2016
W czwartek 7 stycznia w naszej sali gimnastycznej odbył się turniej o tytuł Mistrza Powiatu w Piłce Ręcznej. W zawodach wzięły udział najlepsze reprezentacje dziewcząt i chłopców z czterech rejonów.
Dziewczęta wygrały 11:1 z reprezentacją z Widuchowej i przegrały z drużyną z Bani 3:9. Chłopcy wygrali z zawodnikami z Mieszkowic 6:2 i przegrali, tak jak dziewczęta, z reprezentacją z Bani 7:11.  Te wyniki dały naszym reprezentacjom drugie miejsce w powiecie.
Srebrne medale naszych drużyn możemy spokojnie zaliczyć jako dobry występ – Gratulacje!
Obie reprezentacje poprowadził Dariusz Żołnowski.
Dziewczęta: Monika Głowacka III D, Emilia Osiej III B, Aleksandra Kwiecień III B, Justyna Wójcikowska III C, Aleksandra Pasik III C, Weronika Stefaniuk III A, Sandra Łaniewska IIIA, Iga Paszkiewicz III D, Iza Bekier III F, Paulina Zakrzewska II C, Laura Wiśniewska IIC, Nikola Sikora II A.
Chłopcy: Oskar Gała III B, Szymon Buckowski III C, Szymon Krech III C, Hubert Małolepszy III C, Oskar Domingos III C, Bartosz Jasiulewicz III C, Franciszek Ciepłucha III C, Grzegorz Obielak III D, Szymon Bohdankiewicz IID, Paweł Kordowski I C.
Zdjęcia z zawodów.
Dziewczęta rozpoczęły rywalizację od meczu z drużyną z Widuchowej. Od początku nasze piłkarki narzuciły swój styl gry i konsekwentnie go realizowały. Dobra gra w obronie i szybkie kontrataki. W rezultacie taka gra przyniosła wysokie zwycięstwo 11:1.  W drugim meczu, o złote medale, dziewczęta zagrały z reprezentacją z Bani. Tu jednak zupełnie inny obraz gry. Mimo dobrego początku z naszej strony to dziewczęta z Bani pokazały, że są lepsze technicznie. Przede wszystkim dysponowały dużo silniejszymi i skuteczniejszymi rzutami. Przegrana 3:9. Mimo porażki srebrne medale w piłce ręcznej, która nie jest wiodącą grą w naszej szkole można uznać za dobry wynik. Chłopcy w pierwszym spotkaniu zagrali z reprezentacją gimnazjum z Mieszkowic. Chłopcy z Mieszkowic zagrali dobry mecz stawiając naszym piłkarzom trudne warunki. Początek dość słaby (przegrywaliśmy 0:2), jednak później nasi zawodnicy zaczęli grać prostszą piłkę i w końcu celnie rzucać. Wygrana 6:2 dała przepustkę do walki o złote medale, o które tradycyjnie zagraliśmy z zawodnikami z Bani. Niestety, jak to bywa już od kilku lat, nasi chłopcy nie dali rady trenującym zawodnikom. Przegrana 7:11. Nasi szczypiorniści nie mogą mieć do siebie żalu ponieważ zagrali dobre spotkanie i pozostawili świetne wrażenie na obserwujących ten mecz kibicach.