Dwa medale w Mistrzostwach Województwa w Biegach Rozstawnych!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dobra passa dziewcząt z gimnazjum trwa! Tytuł Wicemistrza Województwa i srebrne medale w biegach rozstawnych to kolejny sukces sztafety szwedzkiej. Nasze lekkoatletki już od kilku lat nie schodzą z podium w Finałach Wojewódzkiej Gimnazjady w Biegach Rozstawnych. „Sreberka” pod opieką trenerki Anny Gierasimczyk pobiegły w składzie: 100m – Marta Kwiecień IIIA, 200m – Aleksandra Kwiecień IIB, 300m – Klaudia Szkudlar IIIA, 400m – Marta Kaciupa IIIB, rezerwowa Nikola Sikora IA.
W ślad starszych koleżanek poszły młodsze lekkoatletki z SP nr 3. To historyczny dzień dla naszej podstawówki! Pierwszy medal w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. To ogromny sukces dziewcząt, które pod czujnym okiem pani Małgorzaty Stefańskiej wywalczyły brązowe medale! Skład sztafety, która chlubnie wpisuje się do kroniki sportowej SP3: 100m – Natalia Wac VIB, 200m – Aleksandra Florek VIA, 300m – Gabriela Bartczak VIA, 400m – Marcelina Osińska VIB i rezerwowa Oliwia Kowalska VIA. Wielkie brawa i gratulacje dla medalistek!
Kilka zdjęć z zawodów: Gimnazjum   –   Szkoła Podstawowa.
Przed wyjazdem liczyliśmy na dobre miejsce gimnazjalistek i jak zwykle dziewczęta nie zawiodły. Profesjonalne podejście i doskonały bieg każdej z nich dał im srebrne medale, a nam kolejne duże punkty do współzawodnictwa sportowego. Do finału wojewódzkiego awansowała jeszcze sztafeta szwedzka chłopców. Wśród naszych reprezentantów był tylko jeden trenujący lekkoatleta. Mimo to każdy z nich pobiegł z pełną determinacją i na miarę swoich możliwości. Starczyło to na zajęcie 8 miejsca. W stawce blisko 20 najlepszych sztafet (Mistrzów Powiatu) z całego województwa to dobry wynik i chłopcom również gratulujemy! Sztafeta pobiegła w składzie: 100m – Piotr Suwała IIF, 200m – Marcin Kownacki IIIF, 300m – Szymon Wojciechowski IIIA, 400m – Jan Zembik IID i rezerwowy: Arkadiusz Zasada IIIA.
Do rywalizacji sztafet szkół podstawowych przystąpiło 19 drużyn, które podzielono na trzy serie biegowe. Nasze dziewczęta pobiegły w drugiej serii i zdecydowanie ją wygrały. Jednak czas, jaki osiągnęły uplasował je w końcowej klasyfikacji na trzecim miejscu podium dając ten historyczny wynik w postaci brązowych medali.