Dwa medale w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej!

www Powiat PR 09.01.2015

W piątek 9 stycznia o tytuł Mistrza Powiatu w Piłce Ręcznej zagrały reprezentacje dziewcząt i chłopców – zwycięzcy czterech rejonów z powiatu gryfińskiego. W rywalizacji dziewcząt doskonale spisała się nasza drużyna broniąc tytułu mistrza. Dwa mecze i dwa zwycięstwa dały naszym szczypiornistkom złote medale i awans do rozgrywek regionalnych! Gratulacje!
Chłopcy w pierwszym meczu spotkali się z drużyną z Kołbacza. Po spokojnej i konsekwentnej grze pewna wygrana. Tradycyjnie mecz o tytuł Mistrza Powiatu rozegrał się pomiędzy naszą drużyną i zawodnikami z Bani. Początek niestety bardzo nieudany w wykonaniu naszych piłkarzy ręcznych. Mimo bardzo ambitnej gry i walki o każdą piłkę w drugiej połowie nie udało się odrobić strat z pierwszej połowy meczu. Nasi szczypiorniści na pewno czują zawód po przegranej, trzeba jednak podkreślić, że większość chłopców z Bani to finaliści Mistrzostw Polski. Srebrne medale w tak doborowym towarzystwie możemy spokojnie zaliczyć jako sukces – Gratulacje! Reprezentacja dziewcząt, którą poprowadził Dariusz Żołnowski:
Patrycja Poprawa IIIA, Marta Kwiecień IIIA, Anna Wojciechowska IIIA, Natalia Kowalska IIIB, Klaudia Ciążela IIIB, Emilia Osiej IIB, Justyna Wójcikowska IIC, Aleksandra Pasik IIC, Monika Głowacka IID, Kinga Warda IID.
Reprezentacja chłopców, którą poprowadził Grzegorz Gniazdowski:
Konrad Kowalski IIIF, Marek Karbowski IIIF, Dominik Litwiniuk IIIF, Jakub Młynarczyk IIIF, Przemysław Łobos IIIF, Karol Trzciński III E, Kacper Dziobkowski IIID, Oskar Gała IIB, Szymon Buckowski IIC, Szymon Bohdankiewicz ID.
Zdjęcia z zawodów.
Dziewczęta w pierwszym meczu, o wejście do ścisłego finału, zwyciężyły zawodniczki z Bani 7:6. W walce o złote medale zagraliśmy z Mieszkowicami. Pierwsza połowa nieudana i mało skuteczna – przegraliśmy ją 2:4. Mimo słabszego początku to nasze reprezentantki pokazały charakter i w drugiej połowie, po dużo lepszej i skuteczniejszej grze, odniosły zwycięstwo. Jeszcze raz gratulacje za ambitną postawę dającą złote medale i awans do dalszych rozgrywek.