Dwa medale Mistrzostw Powiatu w Piłce Ręcznej!

www Repr Dz i Chł Powiat PR

W poniedziałek 15 grudnia w Bani, szkole słynącej z sukcesów w piłce ręcznej, odbył się Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tej dyscyplinie. Awans do zawodów uzyskały wcześniej nasze obie reprezentacje. Jadąc myśleliśmy, że jakiś medal będzie. Okazało się, że nasze drużyny to bardzo ambitni zawodnicy i zawodniczki. Walczyli dzielnie o każdą piłkę. Ta nieustępliwość i dobra gra dała końcowy sukces w postaci dwóch medali! Chłopcy wywalczyli srebrne medale i tytuł Wicemistrzów Powiatu, a dziewczęta stanęły o jeden stopień niżej na podium zajmując trzecie miejsce i zdobywając brązowe medale. Turniej odbył się systemem pucharowym. Dziewczęta w pierwszym meczu zmierzyły się z drużyną ze Swobnicy. Niestety zabrakło szczęścia i lepszej gry w obronie. Przegraliśmy 2:4. W meczu o trzecie miejsce zagraliśmy z dziewczętami z Morynia. Tym razem lepsza gra w obronie i skuteczniejsze rzuty dały zwycięstwo 7:5. Chłopcy mieli bardzo trudnych przeciwników i „większych”. Trzon naszej reprezentacji to chłopcy z piątej klasy. Różnice w sile fizycznej i wzroście było widać na boisku. Nasi piłkarze jednak nadrabiali ambicja i sprytem. W pierwszym meczu pokonali Trzcińsko Zdrój 4:3. W meczu finałowym musieli uznać lepszą dyspozycję chłopców z Chojny. Mimo przegranej 9:13 mecz był wyrównany i zacięty do końca!
Gratulacje dla obu reprezentacji – to przecież medale Mistrzostw Powiatu!
Reprezentację chłopców poprowadził Grzegorz Gniazdowski, a dziewcząt Dariusz Żołnowski.
Reprezentacja chłopców: Patryk Olszewski VIB, Dawid Andrzejak VIB, Kamil Sieracki VIB, Michał Nerlo VIB, Michał Wróbel VB, Szymon Soszka VB, Kamil Łacny VB, Norbert Sarecki VC, Mateusz Krzyśków VC, Szymon Nikitiński VC, Przemysław Kozłowski VB.
Reprezentacja Dziewcząt: Oliwia Kowalska VIA, Gabriela Bartczak VIA, Joanna Ciążela VIA, Michalina Tokarska VIA, Aleksandra Florek VIA, Natalia Wac VIB, Marcelina Osińska VIB, Karolina Kowalska VIB, Wiktoria Fabiszewska VIC, Martyna Klimek VIC.