Cztery medale w Mistrzostwach Powiatu w Biegach Rozstawnych!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

13 maja na stadionie przy ul. Sportowej w Gryfinie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegach rozstawnych: 4 x 100m i sztafeta szwedzka. To były bardzo udane zawody naszych lekkoatletek i lekkoatletów. Wszystkie sztafety zakończyły rywalizację na podium! Dziewczęta w sztafecie 4x100m zajęły trzecie miejsce, a chłopcy drugie miejsce. W sztafecie szwedzkiej było odwrotnie. Dziewczęta ukończyły rywalizację na drugim miejscu, a chłopcy na trzecim! Cztery medale na jednych zawodach to sukces i należą się wielkie gratulacje dla naszych reprezentantów!
Brązowa sztafeta 4x100m dziewcząt: Aleksandra Florek VIA, Alicja Bocheńska VC, Oliwia Leszczyszyn VA, Nikola Ochocka VIB i rezerwowa Martyna Klimek VIC.
Srebrna sztafeta 4x100m chłopców: Filip Ziemski VIB, Norbert Sarecki VC, Łukasz Kościukiewicz VA, Kacper Kołodziejczyk VC i rezerwowy Mateusz Krzyśków VC.
Srebrna sztafeta szwedzka dziewcząt, która uzyskała również awans do finału wojewódzkiego: Natalia Wac VIB, Oliwia Kowalska VIA, Marcelina Osińska VIB, Gabriela Bartczak VIA i rezerwowa Paulina Spychalska VIC.
Brązowa sztafeta szwedzka chłopców: Jakub Kolczyński VIB, Kamil Sieracki VIB, Cezary Chodyniecki VC, Patryk Olszewski VIB i rezerwowy Przemysław Kozłowski VB.
Opiekunem obu reprezentacji była pani Małgorzata Stefańska.
Kilka zdjęć z zawodów.
Rywalizację sportową rozpoczęły dziewczęta w sztafecie 4 x 100m. Nasze lekkoatletki wygrały swoją serię z dość dużą przewagą. Niestety druga i trzecia seria okazały się silniejsze i ostatecznie zajęliśmy trzecie miejsce. W tej samej sztafecie bardzo dobrze pobiegli chłopcy kończąc zawody na drugim miejscu. W sztafecie szwedzkiej, w której biega się na 100m, 200m, 300m i 400m lepsze były tym razem dziewczęta. Nasze reprezentantki pobiegły w pierwszej serii i wygrały ją z przewagą blisko 100m, jednak trzecia seria znów okazała się szybsza. Drugie miejsce nie daje awansu do rywalizacji na szczeblu wojewódzkim. Okazało się jednak, że trzecia seria wystartowała bez pałeczek sztafetowych, co jest niezgodne z przepisami i po proteście złożonym przez naszą szkołę zostaliśmy zakwalifikowani do finału wojewódzkiego! Chłopcy w tej sztafecie również ukończyli rywalizację na medalowej pozycji. Po ambitnym biegu wywalczyli brązowe medale. Wszystkim reprezentantom jeszcze raz gratulujemy!