Blisko medalu w Finale Krajowym Czwartków Lekkoatletycznych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W dniach 20-21 czerwca w Łodzi odbył się Finał Krajowy Czwartków Lekkoatletycznych. Kwalifikacje na te ogólnopolskie zawody uzyskała trójka naszych uczennic: Natalia Wac VIB, Marcelina Osińska VIB i Gabriela Bartczak VIA. W zawodach wzięło udział około 3 tysięcy dzieci z 80 miast z całej Polski. Najlepiej zaprezentowała się Natalia Wac w skoku wzwyż. Skacząc 155 cm poprawiła swój rekord życiowy aż o 10 cm. Mimo tak świetnego wyniku Natalia uplasowała się tuż za podium na 4 miejscu (rywalizując z 38 zawodniczkami). Przegrała medal jedynie ilością prób (trzecia zawodniczka również skoczyła 155cm). Czwarte miejsce w finale krajowym to duży sukces Natalii! Marcelina Osińska na dystansie 600m wygrała swoją serię, jednak wynik, jaki osiągnęła dał jej 29 miejsce na 85 startujących zawodniczek. Gabriela Bartczak rywalizowała w biegu na 300m. W tej konkurencji startowało 77 zawodniczek, wśród których nasza uczennica zajęła 34 miejsce. Reprezentacją opiekowała się pani Małgorzata Stefańska.