Awans dziewcząt z SP3 do Mistrzostw Powiatu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

www Rejon PR Ch 15.12.2015

We wtorek 15 grudnia, na dwóch halach w Gryfinie i Kołbaczu odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. Oczywiście nasza szkoła wystawiła obie reprezentacje. Troszkę lepiej poszło dziewczętom, które po trzech meczach awansowały do dalszych rozgrywek. Chłopcy w rywalizacji pięciu zespołów zajęli drugie miejsce, które niestety nie daje kwalifikacji do finału powiatowego.
Dziewczęta zagrały pod opieką Małgorzaty Stefańskiej w składzie: Nikola Biedroń VIA, Oliwia Oleszczyszyn VIA, Amelia Chabasińska VIA,  Paulina Trzeciak VIC, Lea Sobaszek VIB, Olga Morawiak VIB, Hanna Krzemińska VIB, Aleksandra Piekarz VA i Julia Pawicka VB.
Reprezentacja chłopców zagrała pod opieką Grzegorza Gniazdowskiego w składzie: Szymon Soszka VI B, Szymon Sanecki VI B, Mateusz Krzyśków VI C, Kacper Kołodziejczyk VI A, Michał Wróbel VI B, Kamil Łacny VI B, Przemysław Kozłowski VIB, Łukasz Kościukiewicz VA, Bartosz Zakrzewski VI B.
Gratulacje dla zawodniczek i zawodników za ambitną i dobrą grę!
Turniej dziewcząt, do którego zgłosiły się drużyny z czterech szkół: SP nr Gryfinie, SP Gardno, SP Widuchowa, SP Krzywin rozegrany został systemem „każdy z każdym”. W pierwszym meczu z dziewczętami z Widuchowej, „tak na rozgrzewkę”, nasza drużyna osiągnęła remis. W drugim spotkaniu, z Gardnem, nasze szczypiornistki nie dały szans rywalkom wygrywając 8:0. W trzecim meczu, z Krzywinem, pokazały jakie są waleczne i wygrały 3:1. Te wyniki dały naszym młodym piłkarkom ręcznym awans do finału powiatowego!
Do rywalizacji chłopców zgłosiły się reprezentacje pięciu szkół: SP nr3 Gryfino, SP Gardno, SP Kołbacz, SP Krzywin i SP Widuchowa. Turniej odbył w pierwszej fazie w grupach , a później systemem pucharowym. W meczu grupowym chłopcy wygrali z Widuchową 8:4. W fazie pucharowej trafili na reprezentację z Gardna. W tym spotkaniu również zagrali świetnie wygrywając 9:4. W walce o awans do finału powiatowego, niestety musieli uznać lepszą dyspozycję chłopców z Widuchowej – przegrana 5:9.