16 medali gimnazjalistów w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu.

We wtorek 22 maja odbył się Finał Powiatowej Gimnazjady w Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych. Najlepsi lekkoatleci powiatu gryfińskiego walczyli nie tylko o medale, ale również o możliwość reprezentowania swojej szkoły na Mistrzostwach Województwa. W zawodach wystartowało 18 naszych reprezentantów, którzy zdobyli łącznie 16 medali w tym: 6 złotych, 7 srebrnych i 3 brązowe. Złote medale i awans do Finału Wojewódzkiej Gimnazjady uzyskały: Weronika Stefaniuk w skoku wzwyż, Marta Kaciupa w biegu na 1000m, Klaudia Szkudlar w biegu na 300m, Aleksandra Kwiecień w skoku w dal. W rywalizacji chłopców: Oskar Domingos w biegu na 110m ppł i Łukasz Och w pchnięciu kulą.
Srebrne medale zdobyli: Małgorzata Kowalczyk (2 srebrne medale) w biegu na 100m ppł i w skoku w dal, Marta Kwiecień w skoku wzwyż, Weronka Stefaniuk w rzucie oszczepem, Jan Zembik w biegu na 110m ppł, Konrad Kowalski w skoku w dal, Oskar Domingos w skoku wzwyż. Brązowe medale zdobyli: Aleksandra Kwiecień w skoku wzwyż, Justyna Kruszewska w pchnięciu kulą, Szymon Wojciechowski w biegu na 300m. Pozostali nasi reprezentanci, którzy zajęli miejsca poza podium: Marta Kwiecień IV m-ce w rzucie oszczepem, Dominik Litwiniuk IV m-ce w biegu na 1000m, Klaudia Ciążela V m-ce w pchnięciu kulą, Michalina Zembik VI m-ce w biegu na 300m, Piotr Wierzbicki VI m-ce w biegu na 100m, Arkadiusz Zasada VIII m-ce w biegu na 300m, Jan Zembik VIII m-ce w skoku w dal, Andrzej Obielak VIII m-ce w pchnięciu kulą, Konrad Kowalski III m-ce w biegu na 100m. Gratulacje!
Reprezentację dziewcząt prowadziła pani Anna Gierasimczyk, a reprezentację chłopców pan Piotr Pawłowski.